گالری فرش عرسین


در حاشیه کویر مردمانی با نقش و نگار اصیل ایرانی در حال احیا فرهنگ اصیل ایرانی می باشد
زنان و مردان سخت کوشی که تا به تار این فرهنگ را با دستان خود گره می زند تا نقشی بیافرینند....
خاندان عرسین با بیش از یک قرن تجربه در صنعت فرش دست باف ، با هدف اشتغال زایی و کمک به محرومین در مناطق محروم اقدام به تاسیس مجموعه های تولیدی فرش دست باف در مناطق مختلف کشور نموده است که یکی از این مراکز در سال 1385 در ترشیز کهن ، در شهر انابد از توابع شهرستان بردسکن شروع به کار نمود.
تولیدی فرش دست باف عرسین به لحاظ موقعیت جغرافیایی‌؛ در میان مردان و زنان هنرمند روستایی بستری مناسب برای دستیابی به بهترین و مرغوب ترین پشم گوسفندی را داراست.
در این مجموعه شاهد با بکارگیری پشم دست ریس و رنگرزی گیاهی سنتی ، حلاجی پشم و نخ تابی ، قالی بافی و گلیم بافی هنر بافنده های چیره دست با بکارگیری افراد بومی ، پرداخت و رفوگری و دارکشی ، شستشوی فرش و به طور کلی آغاز تا انجام تولید فرش و تحویل به مشتری در این مجموعه به طور کامل صورت می پذیرد.
تولیدی فرش عرسین یکی از مجرب ترین تولیدی های فرش دست باف بوده که دارای آزمایشگاه کنترل کیفی می باشد که رنگرزی گیاهی در این واحد به صورت مداوم کنترل شده که این امر باعث افزایش کیفیت محصولات می شود.
این کارخانه به جهت بهروری بهتر با به روز ترین دستگاه های روز دنیا در فضایی به مساحت 3000 متر مربع با اشتغالزایی 2000 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم خدمت شایانی به صنعت فرش و رونق تولید در مناطق کمتر توسعه یافته نموده است.
زنان هنرمند روستایی با گره زدن تار به تار فرش ها هنر خود را به رخ جهانیان کشانده و باعث گردیده فرش عرسین به عنوان یکی از مرغوب ترین محصولات صادراتی در این زمینه تبدیل گردد و محصولات خود را به کشورهای آسیایی ، اروپایی و آمریکا صادر نموده و استمرار این فعالیت ها نشان از انتخاب درست راه و هدف است.
"فرش عرسین پیام آور هنر اصیل ایرانی "

parallax background
 

گالری فرش عرسین

"فرش عرسین پیام آور هنر اصیل ایرانی "

"فرش عرسین پیام آور هنر اصیل ایرانی "

شبکه های اجتماعی عرسین راگ را دنبال کنید ::

نمونه کار ها و محصولاتs.

  • فارسی
  • English